- Tudod, kiskoromban orvos akartam lenni -mutatta meg a gödröcskés mosolyát.
- Nem néz ki jól.. a térded zúzódhatott, a bokád viszont valószínűleg eltört.
- Én is erre jutottam. Segítetek felállni?? A többit megoldom, csak ez nem megy.
- És utána?? Kórház??! -kérdezte Jen.
- Francokat. A szobámig elmegyek, gyorsan rendbe szedem magam, bekötözöm, és lejegelem a lábam, és jövök vacsorázni. -soroltam fel a kis listám.
- Nem Alicia! Egy zúzódással még eljátszhatod ezt, de egy töréssel már nem!! -hangzott Jenna ellentmondást nem tűrő hangja.
- Jen nyugi! Ennél rosszabbat is kibírtam már. Nincs semmi bajom. Nah akkor ha nem segítetek majd egyedül felállok, mert még rengeteg dolgom van. Még pakolnom is kell!!
- Ahha persze, meg még mit nem! -kapta fel a vizet Chris -Elmegyünk szépen a kórházba, egy röntgenbe még senki nem halt bele. -folytatta a hegyibeszédet. Könnyedén felkapott a földről, de nekem belenyilalt a fájdalom a jobb lábamba. Nem törődve a kínommal, a lábaim a dereka köré fontam-Jen kérlek hozd Alicia hamis iratait, és találkozunk lent a parkolóházban. -mondta és már el is indult velem együtt a parkoló irányába. Hamar kiszúrtam Chris kocsiát. Hát igen nehéz nem észrevenni egy Lamborghinit.
- Figyelj muszáj ezt??! Semmi bajom!! Ha leraknál végre akár versenyt is futnék veled!! - mondtam és kétségbeesettségemben a nyaka köré fontam a kezeimet. Erre megtorpant és egyenessen a szemembe nézett.
- Mi ez a nagy félelem? -kérdezte suttogva. Ám olyan közel volt az arcunk egymáshoz, hogy az ajkai súrolták az enyéimet. Hirtelen huzat támadt és az egész tüdőmet betöltötte a mámorító illata. Megrészegültem tőle.
- Legutoljára 10 éve voltam kórházban. Akkor haltam meg. Fizikailag és lelkileg is.
- Az hogy lehet?? Mármint a lelkit sajnos értem -sütötte le a szemét. -De a fizikait??!! Hisz itt vagy. -mondta értetlenül.
- 2 percre leállt a szívem. Két teljes percig halott voltam. -Mondtam könnyekkel küszködve. Innentől nem szólt egy szót sem. Csak csókolt. Nem követelőzően, mint ahogy Dave szokott. Édes csók volt. És hogy megbántam-e?? Egy csöppet se. Ennyi öröm nekem is jár. Épp az utolsó pillanatban váltunk el, mielőtt Jen bármit is láthatott volna. Engem a hátsó ülésre beültettek (vagy inkább fektettek), ők ketten pedig elöl foglaltak helyet. Így indultunk meg afelé a kénköves pokol felé. Mikor megérkeztünk Chris ugyanúgy felkapott és cipelt, mint eddig. Jennek volt egy furcsa telefonhívása, így ő elköszönt tőlünk, majd fogott egy taxit és elment. Nem tudom, hogy mire készül, nem is kérdeztem, hisz neki is van saját élete. Ezzel nem is lenne semmi gond, csakhogy, így kettesben maradtam Chrisszel.
- Nem vagyok nehéz?! -kérdeztem félve.
- Te??! Szerintem kb. 50kg lehetsz. Könnyebb napokon annyival szoktam edzeni -vigyorgott mint a tejbe tök -tudod gyönyörű vagy, okos és vicces is-nézett a szemembe. Fura volt ezt hallani, mert Dave max szexynek vagy dögösnek nevez -és ártatlan. De mégis harcias -folytatta -nem értem, miért jársz Davevel. Nem való hozzád ez látszik. Nem is ismer. Ezt még én is látom. De mégcsak nem is szeretitek egymást úgy.
- Igazad van. -mondtam ki egyszerűen. Nem védtem magunkat, nem kerestem kifogásokat. Én ezt már régóta tudtam, csak képtelen voltam beismerni. De még saját magamnak se. Szép volt, jó volt, de soha nem volt elég.
- Akkor miért vagy még vele??
- Megszokásból. De miért is érdekel ez téged ennyire?? -kérdeztem pimaszul.
- Azért, mert nagyon bejössz nekem. -mondta ki ilyen egyszerűen. Köpni-nyelni nem tudtam hirtelen, majd végül ennyit mondtam.
- Hát te aztán nem kerülgeted a forró kását!
- Látod kimondod azt amit gondolsz! Ahogy én is! Lehet veled őszintén beszélgetni. Nem hazudozunk össze-vissza egymásnak. Nem játszuk meg magunkat egymás előtt. Ez lenne egy ideális kapcsolat nem?!! -kérdezte mosolyogva.
- Lehet. -Adtam semleges választ -de mondd csak nincs neked véletlenül barátnőd??! -kérdeztem. Csakmert legutóbbi értesítéseim szerint van neki.
- De van. De a kapcsolatunk ugyanolyan felszínes, mint a tieteké.
- Ahha. És mit akarsz tőlem?! Mert.. -mondtam, de nem tudtam befejezni a mondatomat, ugyanis a falhoz nyomott és megcsókolt. Nekem se kellett több, viszonoztam és nemsokára már vad csókcsatába kezdtünk a kórház egyik lépcsőfordulójában. Az egyik kezemmel a pólóját fogtam míg a másikkal a hajába túrtam.
- Khmm -hallottunk meg egy ismeretlen hangot mellettünk. Egy orvos nem tudott tőlünk elmenni a lépcsőn. Elnézést kérve elengettük majd Chris már hajolt hozzám, hogy folytassa, azt amit eddig csinált de eltoltam magamtól.
- Ne.. ne itt.. -mondtam. Épp a nyakamat csókolgatta.
- Csak akkor, ha megígéred, hogy az estét velem töltöd -nézett a szemembe.
- De.. ezt.. nem lehet - dadogtam össze vissza.
- Kérlek! -meresztett kölyökkutya szemeket. A francba!!
- Oké. De erről senki nem tudhat! Szakítok Dave-vel, de nem most! -szabtam meg a feltételeket.
- Rendben. Ha ez a módja, hogy veled legyek.. -mondta, majd ráérőssen megcsókolt.
- Nah menjünk be a dokihoz. - mondtam, mivel egy árva lélek nem volt a balesetin. Ez azért furcsa.. A vizsgálatot, majd a röntgent is gyorsan lezavartuk. A doki megnézte a leleteimet majd ennyit mondott.
- Rendben Miss Roe a bokája, mint ahogy azt sejtettük eltört. Szerencséjére nincs szükség arra, hogy visszaigazítsam. Be kell gipszelni, de ezen kívül nem lesz vele probléma. A térde pedig -sóhajtott nagyot -zúzódott. Ezzel már több gondja lesz. A jeges borogatás biztos segít, de ezen kívül fel kell porcolni és legfőképp PIHENTETNI kell. -mondta hangsúlyosan. Oké megértettem de teljesíteni nem fogom. Nem lesz rá időm. - ha gondolja írhatok fel fájdalomcsillapítót is. Ön érzi, hogy szüksége lesz-e rá, vagy sem.
- Nem semmi szükség rá -mondtam határozottan.
- Biztos ebben?? Nem úgy néz ki.
- Igen biztos vagyok. Tudja régebben volt függőségi problémám. Nem szeretném, hogy ez újra megtörténnyen. Különben sem fáj annyira, hogy gyógyszerekre legyen szükségem.
- Rendben ahogy gondolja -bólint rá az orvos -akkor most kérem fáradjanak át a gipszelőbe, és jövő héten találkozunk! Viszlát! -köszönt el a doki. Ahha, persze. Jön ide vissza a halál, de én biztos, hogy nem!
-Viszlát! -köszöntünk és már indultunk is. Chris szokásához híven, kicipelt, majd mikor hallotta csukódni maga mögött az ajtót, a falhoz nyomott.
- Gyógyszerfüggő voltál?!!
- Kb. fél évig tartott. Erős nyugtatókat szedtem.
- Mégis mi a francnak?!!
- Ez nem tartozik rád!! -mondtam nyugottan.
- Szerintem meg igen -válaszolt és még inkább a falhoz szegezett. Auu!!! Mindjárt leszakad a lábam!! Inkább én tépném le..
- Ez fáj. -szóltam nyugott, meggyötört hangon. Egyből enyhült a szorítása, és bűntudatot véltem felfedezni benne. Mi a fasz??!! Bűntudat??!! Egy született bérgyilkosnál???!!! Ez... huh....
- Sajnálom, nem akartam! -mondta megtörten. Vagy 5 percig álltunk (illetve én cipeltettem magam) egymással szemben, majd végül megszólaltam.
- Miért érdekel téged, hogy mi van, volt, lesz velem??!!
- Különleges vagy Alicia. Igazán különleges lány vagy. És el sem tudod képzelni, mennyire vonzó vagy. Teljesen belég habarodtam.
- De hisz' nem is ismersz, 3 órája találkoztunk először!!
- Épp ez az!! Szeretnélek jobban megismerni.
- Nem úgy viselkedsz, mint egy született bérgyilkos. Sőt, még egy szimpla bérgyilkosnak se néznélek. -mondtam ki ami a fejemben járt. Azzonnal meg is bántam.
- Nem választhattam -mondta ki egyszerűen. Hosszú csönd következett. Végig egymás szemébe néztünk. Azt mondják a szem a lélek tükre. Látom, tudom, hogy igazat mond. Nem akart bérgyilkos lenni. Ahogy én sem. Nem hittem volna, hogy akár egy közös tulajdonságunk is lehet. De ez már mit sem ér. Hajnalban lelépünk. Ennyi volt.
- Szerintem mennyünk be gyorsan a gipszelőbe, aztán húzzunk haza, mielőtt még gyanús lesz az eltűnésünk -mondtam.
- Rendben. De akkor ma este..
- Igen, csak igyekezzünk. Egy csomó dolgom van még -bólintott egyet és már indultunk is. Gyorsan lezavavartuk a gipszelést, és hál' isten járógipszet kaptam. Ezzel egy fokkal könnyebb lesz a dolgom. Beültünk a kocsiba, és már el is indultunk visszafelé. Végig beszéltük, vagy épp röhögtük az utat. Chris igazán jó társaság. Hazaérve gyorsan lezuhanyoztam, hajat mostam. Már amilyen gyorsan lehet egy bezacskózott-begipszelt lábbal. Felvettem egy kisestélyit, oldalra fontam a hajam, és megcsináltam a smikem és rendbetettem a körmeim. Már amennyire ez lehetséges volt. Mindezzel végezve azon kezdtem el gondolkodni, hogy magassarkút vegyek-e. Mert a gipsz ugye emel. Lapostalpúban ugyan kényelmes lenne, de úgy mennék, mint akinek egyik lába hosszabb a másiknál. A tűsarkúban ugyan ez lenne a helyzet, csak akkor a másik oldalra dőlnék, a tetejébe pedig inbolyognék is. Ezen mélyreható gondolataimat félbeszakította, hogy kopogtak az ajtómon.
- Nyitom!! -kiáltottam ki miközben a elfordítottam kulcsot a zárban, ezzel kinyitva az ajtóm.
- Váá de jól nézel ki!! Csúcs a hajad!! És a smiked!! De még a körmeid is!! -mért végig legjobb barátnőm. A lábamra nézve azonban összeráncsolta a szemöldökét. - Mezitláb jössz??



.jpg)